İsviçre

İsviçre, içerisinde pek çok kantonu barındırdığından eğitim sisteminde de farklılıklar bulunmaktadır. Okullar çok kültürlü ve çok dilli olarak ülkenin yapısına göre yapılandırılmıştır. İsviçre’de Almanca, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca konuşulmaktadır.

 

Türkiye’den öğrencilerin İsviçre’de üniversite okuyabilmeleri için en az 12 yıllık bir eğitim almış olmaları gerekir. İsviçre’de geçerli denk bir sertifikaya sahibi olmaları veya LYS sınavı sonucunda İsviçre’de eğitim almak için Türkiye’de herhangi bir lisans programını kazanmış olmaları gerekir. Özel üniversiteler siz Türkiye’de bir yer kazanmadan da kabul edebilirler ancak YÖK denkliğini alamayabilirsiniz.

 

İsviçre’de devlet okullarında eğitim dili bulunduğu kantona göre değişir. Çok azında eğitim dili bazı bölümlerde İngilizce verilebilir. Özel okulların eğitim dili İngilizce verilmektedir. Eğitim süreleri çoğunlukla 3 senedir. Mimarlık, tıp gibi bölümlerin süreleri 4 ila 5 sene arasında değişebilir.

 

İsviçre’de devlet okullarının yıllık eğitim maliyeti 3500 – 5000 İsviçre Frangı kadardır. Özel okullarda yıllık eğitim maliyeti 23000 İsviçre Frangı kadar tutabilir.

Programa Genel Bakış:

 

Avrupa’nın merkezinde,, çalışma ve yaz etkinlikleri için hem olağanüstü bir ortam sunmaktadır. Cenevre, tertemiz göl ve dağlarla çevrili büyüleyici bir coğrafi konuma sahiptir. Atletik, sanatsal ve kültürel etkinlikler ile keşif yaparken, İngilizce veya Fransızcanızı geliştirmek için ideal bir konumdadır

İngilizce veya Fransızca PLUS + ile, kendi çalışma programınızı seçin. Dil seçimi için ayrılmış sabahları ile, öğleden sonra ki zamanlar sizin için tasarlanır. PLUS + programının seçenekleri şunlardır: Ata binme, Yatçılık, Tenis, Golf, Yoğun İngilizce, ve Yoğun Fransızca.

Temel Bilgiler:

Süre: Minimum 2 hafta

Başlangıç Tarihi: 30 Haziran 2013

Kapanış Tarihi: 10 Ağustos 2013

Minimum Giriş Seviyesi: Balangıç İngilizce veya Fransızca

Yaş Aralığı: 8-18

En yakın havaalanı: Cenevre (GVA)

İmkanlar:

Tenha ve sessiz özellikleriyle geniş villa ve yatakhaneler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir